BIO

"SOUČASNÝ SVĚT MÁ MÁLO SPOLEČNÉHO S TÍM, CO SE DĚJE PŘED NÁMI. DALEKO VÍC ZÁLEŽÍ NA TOM, CO SE DĚJE V NAŠÍ HLAVĚ."

MICHAL NESVEDA

se narodil v Praze 4. března roku 1995. Od dětsví se velmi aktivně věnuje umělecké činnosti. Herecké kurzy a lekce, následné natáčení několika seriálů a reklam, byla jeho veliká vášeň. Časem mu to přestalo stačit a rozhodl se, že chce víc. Ve chvíli, kdy viděl v TV představení kouzelníka Davida Copperfielda, si uvědomil že to je to pravé co by chtěl umět. Rozhodl se, že se stane kouzelníkem. Nejprve se připravoval jako samouk, v roce 2005 měl své první veřejné vystoupení a následně začal navštěvovat kouzelnické kurzy v Divadle kouzel Praha pod taktovkou Jaroslava Randáčka bývalého prezidenta Českého magického svazu. Zrodil se tak velký sen. Stát se slavným kouzelníkem!


Následovaly tři roky tvrdé dřiny, aby Michal mohl v roce 2008 vyjet na svoji první kouzelnickou soutěž. Tou byl mezinárodní festival moderní magie Marvin Cup, kde v celkovém umístění skončil na vynikajícím třetím místě! To mu dodalo motivaci k tomu, učit se dál a všechen svůj čas věnoval už jen kouzlům. V následujícím roce vzniklo vystoupení s názvem Adams Family. Toto představení bylo opět velice úspěšné a získalo mnoho cen na nejrůznějších kouzelnických festivalech. Velké úspěchy sklidilo toto představení i v zahraničí. V roce 2012 představil veřejnosti novou iluzionistickou show Alenka v říši divů, která získala několik ocenění.

 
Ve 21 letech připravil svou první celovečerní one-man show Nekonečno snů, která měla premiéru 2.10.2016 v Divadle na Vinohradech. 


V lednu roku 2020 uvedl své již druhé celovečerní iluzionistické představení s názvem Továrna na zázraky, které pravidelně uvádí v Divadle pod Palmovkou. 

Mezi svými představeními Michal vystupuje na soukromých i veřejných akcích, oslavách, firemních eventech a spolupracuje na reklamní & filmové tvorbě pro české i zahraniční produkce. Pracoval například se značkami jako Stella Artois nebo Reebok. Zapojuje se i do charitativních projektů například s organizací Dejme dětem šanci, která se věnuje dětem v dětských domovech. 


Jeho velkým vzorem v kouzlení je David Copperfield, jehož show v Las Vegas Michal pravidelně navštěvuje a čerpá z nich inspiraci pro svá představení. "Mám rád, jak pracuje s celkem. Spojení emocí, kouzel, hudby a všech efektů je neskutečné." Ve svém volném čase se Michal rád věnuje filmům, chození do divadla, plavání, výrobě rekvizit nebo svým čtyřnohým kamarádům.


Mentalista a kouzelník Michal Nesveda se specializuje na pódiové a jevištní vystoupení na veřejných i soukromých akcích, do kterých vždy zapojuje diváky. Tím je každé jeho vystoupení originální a neopakovatelné. Michal je známý tím, že rád vytváří kouzla "na míru" přímo pro Vás nebo třeba s Vaším firemním produktem. Pokud chcete jakoukoliv společenskou událost zpestřit a vytvořit nezapomenutelnou atmosféru, neměl by Vám na ní Michal chybět! 


NĚKTERÁ ZE ZÍSKANÝCH OCENĚNÍ


1. MÍSTO 
Kategorie iluzí na mezinárodním kouzelnickém festivalu 2012

Hlavní cena GRAND PRIX 2013
Mezinárodní kouzelnický festival

TALENT ROKU 2012
Český magický svaz