Bio

"SOUČASNÝ SVĚT MÁ MÁLO SPOLEČNÉHO S TÍM, CO SE DĚJE PŘED NÁMI. DALEKO VÍC ZÁLEŽÍ NA TOM, CO SE DĚJE V NAŠÍ HLAVĚ."


Michal Nesveda

se narodil v Praze 4. března roku 1995. Od dětství se velmi aktivně věnuje umělecké činnosti. Herecké kurzy a lekce, následné natáčení několika seriálů a reklam, byla jeho veliká vášeň. Časem mu to přestalo stačit a rozhodl se, že chce víc. Ve chvíli, kdy viděl v TV představení kouzelníka Davida Copperfielda, si uvědomil že to je to pravé co by chtěl umět. Rozhodl se, že se stane kouzelníkem. Nejprve se připravoval jako samouk, v roce 2005 měl své první veřejné vystoupení a následně začal navštěvovat kouzelnické kurzy v Divadle kouzel Praha pod taktovkou Jaroslava Randáčka bývalého prezidenta Českého magického svazu. Zrodil se tak velký sen. Stát se slavným kouzelníkem!

Následovaly tři roky tvrdé dřiny, aby Michal mohl v roce 2008 vyjet na svoji první kouzelnickou soutěž. Tou byl mezinárodní festival moderní magie Marvin Cup, kde v celkovém umístění skončil na vynikajícím třetím místě! To mu dodalo motivaci k tomu, učit se dál a všechen svůj čas věnoval už jen kouzlům. V následujícím roce vzniklo vystoupení s názvem Adams Family. Toto představení bylo opět velice úspěšné a získalo mnoho cen na nejrůznějších kouzelnických festivalech. Velké úspěchy sklidilo toto představení i v zahraničí. V roce 2012 představil veřejnosti novou iluzionistickou show Alenka v říši divů, která získala několik ocenění.

Ve 21 letech připravil svou první celovečerní one-man show Nekonečno snů, která měla premiéru 2.10.2016 v Divadle na Vinohradech. V lednu roku 2020 uvedl své již druhé celovečerní iluzionistické představení s názvem Továrna na zázraky, které hrál dvě sezóny v Divadle pod Palmovkou. Továrnu na zázraky upravil do open air verze, která probíhala v létě 2022 v unikátních prostorech Gabriel Loci na pražském Smíchově.

Mezi svými představeními Michal vystupuje na soukromých i veřejných akcích, oslavách, firemních eventech a spolupracuje na reklamní & filmové tvorbě pro české i zahraniční produkce. Pracoval například se značkami jako Stella Artois nebo Reebok. Zapojuje se i do charitativních projektů například s organizací Dejme dětem šanci, která se věnuje dětem v dětských domovech, pravidelně se zapojuje i do projektů jako jsou Ježíškova vnoučata.

Jeho velkým vzorem v kouzlení je David Copperfield, jehož show v Las Vegas Michal pravidelně navštěvuje a čerpá z nich inspiraci pro svá představení. "Mám rád, jak pracuje s celkem. Spojení emocí, kouzel, hudby a všech efektů je neskutečné." Ve svém volném čase se Michal rád věnuje filmům, chození do divadla a kina, sportu, výrobě rekvizit nebo svým (nejen) čtyřnohým kamarádům.


NAPSALI O MICHALOVI


DOBRÉ RÁNO - ČESKÁ TELEVIZE

"Získejte výherní čísla do slosování loterie!"


DVTV

"Martin se pokusil přelstít kouzelníka Michala Nesvedu. Uspěl? Podívejte se!"


TÝDEN.CZ

"Největší továrnou na zázraky je naše mysl, říká kouzelník Nesveda"

SHOW JANA KRAUSE

"Stojí za to kvůli tomu umřít?"


REFLEX

"Jako první Čech se nechá zavřít spoutaný do nádrže s vodou"


FLOWEE

"Svět je odrazem naší mysli. Kouzla jsou toho důkazem, říká český Copperfield"

TELEVIZE SEZNAM

"Michal Nesveda je první Čech, který kouzlí po vzoru Harryho Houdiniho"


ROZSTŘEL - IDNES TV

"Kvůli vyzrazování triků padaly i žaloby, řekl v Rozstřelu kouzelník"


G.CZ

"V kasinu bych měl problémy. Vím, co dělají za podvody. Dělám je taky, přiznává Nesveda"


Továrna na zázraky OPEN AIR - Gabriel Loci

premiéra 22.7.2022


Továrna na zázraky - Divadlo pod Palmovkou

premiéra 6.1.2020


Nekonečno snů - Divadlo na Vinohradech

premiéra 2.10.2016